You are currently viewing W co się bawić, czyli zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu

W co się bawić, czyli zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu

Autor: Natasza Bednarek

Bule

Ta pochodząca z Francji gra zaangażuje całą rodzinę, a jej zasady są bardzo proste. Na początek rzuca się małą kulką, zwaną świnką. Gracze próbują umieścić swoje kule jak najbliżej świnki, dowolne jest również zbijanie kul innych graczy. Można maksymalnie uprościć rozgrywkę, aby była przystępna dla najmłodszych dzieci, a ze starszymi rozegrać partię na punkty.

Badminton

W bezwietrzny dzień doskonale gra się w kometkę. Do gry są potrzebne paletki i lotka, a jeśli mamy taką możliwość, to możemy zawiesić w ogrodzie siatkę. Ta zabawa daje dużo radości oraz rozwija równowagę i refleks u dzieci. Najmłodsi będą musieli się najpierw nauczyć trafiać w lotkę i nadawać jej odpowiedni tor lotu, starsze dzieci będą zachwycone rywalizacją przy grze na punkty.

Hulajnoga

Młodsze dzieci, które nie radzą sobie jeszcze z jazdą na rowerze, powinny spróbować przejażdżki na hulajnodze. Ta zabawa rozwija koordynację ruchową i zmysł równowagi, więc jest doskonała dla przedszkolaka. Dobrze na początek wybrać bezpieczne miejsce z ubitymi ścieżkami, na przykład park. Jeśli dziecko szybko opanuje jazdę, to dorosły może mu towarzyszyć na rowerze.

Hula-hop

Kręcenie kółkiem to znakomita rozrywka dla małych i dużych. Ćwiczenia z hula-hop wpływają korzystnie na zmysł równowagi oraz właściwą postawę ? z tego powodu są dobre dla osób w każdym wieku. Kręcenie jest proste, jednak wymaga trochę wprawy. Pierwsze próby będą zabawne, a potem będziecie utrzymywać kółko w górze coraz dłużej. Wytrwali mogą spróbować kręcenia kilkoma kołami naraz.

Trampolina ogrodowa

Jeśli masz duży ogród, to warto zainwestować w trampolinę ogrodową. Zapewnia ona rozrywkę i ruch na świeżym powietrzu. Dziecko będzie zachwycone, a ty zyskasz chwilę dla siebie.

Rolki

Jazda na rolkach nie jest tylko dla dzieci! Na początek łyżworolki wymagają dobrej koordynacji ruchowej i utrzymywania równowagi, a regularna jazda wzmacnia mięśnie nóg. Wybierz pokrytą asfaltem ścieżkę w parku i ucz się jeździć razem z dzieckiem. Nie zapomnijcie o kaskach i ochraniaczach, bo pierwsze upadki mogą być bolesne.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
numer seryjny:55599d92-240c-48fa-88cf-79a45bef4303