You are currently viewing Pisanki, które mogą wykonać dzieci

Pisanki, które mogą wykonać dzieci

Autor: Ewa Agata

Warto poznać kilka sposobów malowania jaj, do których zdolności plastyczne nie są konieczne. Przedszkolaki takie zabawy lubią najbardziej!

Jak wykorzystać folię bąbelkową?

Ta technika zyskuje sobie coraz więcej fanów. Jest przede wszystkim bardzo prosta, niezbyt brudząca, a efekty można uzyskać naprawdę zdumiewające. Wystarczy na folię (na stronę z wypukłymi bąblami) nanieść lekko rozwodnioną farbę i turlać po niej jajko. Następnie pisankę należy odłożyć do wyschnięcia, na folię nanieść kolejny kolor i powtórzyć czynność z turlaniem. Jajko toczymy po folii do momentu uzyskania pożądanego efektu.

Stemplowanie palcami

Na spodeczki wyciskamy farbki w różnych kolorach. Tym razem farbki nie powinny być rozcieńczone. Zanurzamy w farbce koniuszek palca i traktujemy go jak pieczątkę. Różnokolorowymi stemplami pokrywamy całą pisankę tak, by nie pozostała widoczna pusta przestrzeń.

Szczoteczka do zębów narzędziem pracy

Żeby uzyskać najlepszy efekt, warto przed przystąpieniem do malowania szczoteczką pomalować całe jajko jednym kolorem, najlepiej jasnym. Gdy jajko wyschnie, zanurzamy szczoteczkę w wodzie, następnie delikatnie moczymy w farbce i palcem przejeżdżamy po jej włosiu tak, by spryskiwana farba znalazła się na pisance. Po chwili można w ten sam sposób nałożyć kolejny kolor. Koniecznie trzeba czekać do całkowitego wyschnięcia farby, żeby kolory się ze sobą nie zlały.

Jeśli do stworzenia pisanek wykorzystujemy formy styropianowe, można nabić je na patyczki od szaszłyków i dekorować w ten sposób doniczki z kwiatkami.

Wszystkie przedstawione metody stanowią świetną zabawę dla dzieci. Maluchy sprawdzają się w tym znakomicie, bo mimo braku pewnych umiejętności, mogą tworzyć wspaniałe pisanki na świąteczny stół. Dzięki temu w pełni uczestniczą w przygotowaniach do Świąt i bardziej się nimi interesują.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
numer seryjny:55152de2-9bf0-4596-be35-03a55bef4303