You are currently viewing Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Kilka tygodni temu na naszym blogu opisywaliśmy skandynawską kampanię społeczną – „Rodzice – Potwory„, która pokazywała jak małe dzieci postrzegają swoich pijanych rodziców. Wtedy tamta kampania wydawała się nam się mocna, dosadna i z pewnością dawała do myślenia.  Ostatnio jednak natrafiliśmy na amerykańską kampanię społeczną „One Decision„, która przestrzega rodziców przed zostawianiem dziecka samego w rozgrzanym samochodzie. W ramach kampanii przygotowano 7 minuty film, który możecie zobaczyć tutaj:

Wygląda na to, że twórcy kampanii społecznych doszli do wniosku, że jeśli ich kampania nie wywoła szoku, to przejdzie bez echa, a cel czyli wyedukowanie rodziców nie zostanie osiągnięty. Niestety trzeba im przyznać rację, zwłaszcza jeśli popatrzymy na przywoływane przez nich statystki:

Autorzy kampanii informują, że od 1998 roku w USA z powodu zamknięcia w gorącym aucie zmarło ponad pół tysiąca małych dzieci.

Pamiętaj: Wystarczy zaledwie 15 minut w zamkniętym i przegrzanym samochodzie, żeby dziecko zmarło lub doznało zagrażających życiu urazów.

 

 [qr-code id=”1195″ size=”125]

Dodaj komentarz