You are currently viewing Już jest! Pociąg z placem zabaw do Zakopanego

Już jest! Pociąg z placem zabaw do Zakopanego

Do dziś pamiętam, jak kilka miesięcy temu miałem nieprzyjemność podróżowania pociągiem na trasie Rzeszów – Poznań. Trasa w remoncie, ścisk, ciągłe przestoje i opoźnienia. Łącznie to "tylko" 12 h wycięte z życiorysu. Wtedy cieszyłem się, że w tak daleką trasę wybrałem się bez małego dziecka. Skoro dla mnie była to droga przez mękkę to jak zniosłoby to dziecko? Widać jednak, że ten problem nie tylko mnie spędza sen z powiek. Wyobraźcie sobie, że od 3 września na trasie Warszawa – Kraków – Zakopane kursuje specjalny pociąg Ex Tatry wyposażony w … plac zabaw dla dzieci. Nie, nie pomyliłem się.  Jak czytamy na stronie przewoźnika:

PKP Intercity we współpracy z kanałem telewizyjnym Boomerang przygotowało bezprzedziałowy wagon klasy 2 ze specjalnie wydzieloną strefą do zabaw dla dzieci. W wagonie, oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą. To pierwszy tego typu projekt w Polsce i jeden z niewielu w całej Europie.

Dodatkowo w wagonie z placem zabaw:  Toalety wyposażono w przewijaki, a w korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże. Cały wagon, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ozdobiony został wizerunkami popularnych postaci Cartoonitos, znanych dzieciom z kanału Boomerang.

Pociąg rozpoczyna podróż codziennie o 7.41 z Dworca Warszawa-Wschód, o godzinie 10.48 jest w Krakowie, a do Zakopanego dojeżdża na godzinę 14. Z tamtąd z powrotem wraca do Warszawy o godzinie 15.30. Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu wskazać kasjerowi wagon dziecięcy. Przykładowo koszt biletu normalnego wraz miejscówką z Warszawy do Zakopanego wynosi 125,50 zł. Osoby, które w trakcie przejazdu Ex Tatry skorzystają z oferty Biletu Rodzinnego za bilet zapłacą około 88,00, natomiast bilet dla dziecka z ulgą ustawową 37% to koszt w wysokości około 84.00 zł. Oferta Biletu Rodzinnego pozwala na podróż małej grupy (od 2 do 5 osób), w której przynajmniej jedna z osób nie ukończyła 16 lat, ze zniżką przy zakupie biletu w wysokości 33%. Oferta obowiązuje w klasie 1 lub 2 pociągów TLK, Ex, EIC oraz EC. Dzieci podróżujące w ramach oferty rodzinnej mogą skorzystać z przysługujących im ulg ustawowych. Jak zapewnia PKP Intercity w pplanach jest uruchomienie więcej połączeń z wagonami-placami zabaw.  No i takie rozwiazanie bardzo mi się podoba.

Więcej szczegołów znajdziesz na stronie intercity.pl

Dodaj komentarz