You are currently viewing Jak wybrać strój karnawałowy dla dziecka?

Jak wybrać strój karnawałowy dla dziecka?

Autor: Paulina Bienkowska

1050438_carnivalTrwa karnawał – czas hucznych imprez i balów. W tym gorącym czasie nie tylko my dorośli mamy zamiar dobrze się bawić. Przedszkola i szkoły organizują szalone zabawy, podczas których nasze pociechy mają okazję wcielić się w postaci z bajek, zwierzęta, roboty czy księżniczki. Każdy rodzic na pewno stawia sobie pytanie: jak w szybki i tani sposób znaleźć lub przygotować oryginalny strój na karnawał dla dziecka? Jeśli nie wiecie jak się do tego zabrać, przeczytajcie nasz artykuł.

Najprostszym i najszybszym sposobem jest kupno gotowego stroju karnawałowego. A tych do wyboru jest całe mnóstwo. Kreacje dla naszych pociech można dziś znaleźć nie tylko w sklepach z zabawkami, ale także w Internecie czy hipermarkecie. Jest to bez wątpienia sposób szybki i wygodny, ale czy na pewno tani? Ceny strojów karnawałowych wahają się od 20 do nawet 150 złotych. Ich koszt uzależniony jest, od jakości produktu i oferowanych detali. Jak widać każdy może znaleźć coś dla siebie i niestety każdy może wybrać podobne lub nawet takie samo przebranie, więc w tym przypadku o oryginalności nie może być mowy.

Nieco bardziej czasochłonnym sposobem na przebranie naszego dziecka jest własnoręczne przygotowanie stroju. Nie wymaga to jednak dużych nakładów finansowych i daje gwarancję, że nasza pociecha będzie mogła się pochwalić jedyną w swoim rodzaju kreacją karnawałową. Wystarczy zajrzeć do szafy. Może bluzka, której już dawno nie nosimy będzie idealną suknią balową dla naszej małej księżniczki, a znoszona koszula i kamizelka okażą się idealnym strojem dla kowboja. Część dodatków można kupić za niewielkie pieniądze w pasmanterii czy second handzie.

A więc zrobić czy kupić? Co jest tańsze, oryginalniejsze i szybsze?

KUPNO GOTOWEGO STROJU:

 

 

PRZYGOTOWANIE STROJU WŁASNORĘCZNIE:

+ nie zajmuje dużo czasu

+ jest wygodniejsze              

+ można kupić już za nieco ponad 20zł

+ przebranie jedyne w swoim rodzaju, oryginalne

+ wymaga minimalnych nakładów finansowych

+ podczas przygotowań poświęcamy dziecku czas i uwagę

+ rozwijamy wyobraźnię i kreatywność malucha

ceny sięgają nawet 150 zł

brak oryginalności, kreacja może się powtórzyć

– wymaga poświęcenia czasu

– wymaga kreatywności i pomysłowości rodzica 

 

foto: sxc.hu

[qr-code id=”668″ size=”125]

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Katarzyna

    Świetna strona.

  2. Sylwia

    bardzo pomocne

Dodaj komentarz