You are currently viewing Alternatywne place zabaw – bawialnie dla dzieci.

Alternatywne place zabaw – bawialnie dla dzieci.

Autor: Iwona Mucha

bawialniaW ostatnim czasie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe bawialnie dla dzieci. Już prawie w każdej większej miejscowości możemy znaleźć kilka nowoczesnych sal zabaw. Miejsca te są uwielbiane zarówno przez dzieci jak i ich rodziców. Sale zabaw wyposażone są w: labirynty rur, przejść, zjeżdżalni, sale luster, baseny z piłkami, dmuchańce, ślizgi, armatki na piłeczki, pojazdy oraz wiele zabawek, które odpowiednie są nawet dla niemowlaków. Bawialnie usytuowane są przeważnie w centrach handlowych, dzięki czemu opiekunowie mogą spokojnie udać się na zakupy czy załatwić kilka ważnych spraw. Cena pobytu dziecka w sali zabaw uzależniona jest m.in od  dnia tygodnia, pory dnia,  ilości dzieci. Zazwyczaj koszt 1 godziny przebywania  dziecka w  bawialni oscyluje w granicach 6 – 15 zł. Istnieje również możliwość zakupu karnetu na około 10 wejść, za który musimy zapłacić ok 65-100 zł.

Wielu rodziców obawia się, że w trakcie harców ich skarb może ulec wypadkowi dlatego nad bezpieczeństwem maluchów czuwają opiekunki, których dodatkowym zadaniem jest zapewnienie, aby zabawa była przyjemna i spokojna.

Wyposażenie każdej bawialni powinno  posiadać specjalne atesty, spełniać najwyższe standardy i być przystosowane nawet dla najmniejszych dzieci.  Warto to sprawdzić, a w razie wątpliwości zapytać obsługę.

Coraz większą popularnością cieszą się organizowane  w centrach zabaw różnego rodzaju imprezy dla dzieci np. urodziny. Zazwyczaj organizatorzy zapewniają 2 godziny atrakcji. Koszt takiej imprezy zależy od ilości dzieci i waha się w granicach 15 – 30 zł od osoby. Cena zależy od pakietu w skład, którego wchodzą m.in.:

  • Napoje oraz poczęstunek (np.: cukierki, żelki, paluszki, ciasteczka, chrupki itp.),
  • Zabawy z animatorami wg wybranego scenariusza czy malowanie twarzy,
  • Zaproszenia urodzinowe,
  • Zamówienie tortu

Dodatkowo można wykupić także poczęstunek dla rodziców np.: kawę, herbatę czy ciasto.

Wybierając się pierwszy raz w takie miejsce należy pamiętać o kilku ważnych zasadach: 

  • Nie wolno wynosić zabawek,
  • Jeść i pić można tylko w wyznaczonych miejscach,
  • Dzieci i dorośli bawią się bez obuwia,
  • Należy zdjąć dziecku wszystkie łańcuszki, kolczyki oraz inne ozdoby,
  • Personel może skrócić pobyt dziecka w przypadku złego zachowywania np: gdy będzie się zachowywało agresywnie dlatego rodzice (opiekunowie) zawsze proszeni są o zostawienie nr telefonu.

Sale zabaw są idealnym rozwiązaniem na spędzenie wspólnie czasu całą rodziną, zwłaszcza gdy pogoda nie pozwala na to, aby bawić się na zewnątrz. Dziecko poprzez zabawę rozwija swoją sprawność i zwinność, ponieważ każdy sprzęt ma służyć nie tylko kreatywnej zabawie, ale również aktywności fizycznej, która redukuje ryzyko nadwagi u maluchów w późniejszym czasie. Bawialnie mają jeszcze jedną zaletę: gdy nasze dziecko jest jedynakiem i nie uczęszcza do przedszkola, sale zabaw stają się miejscem gdzie pociecha ma kontakt z rówieśnikami, dzięki czemu uczy się współpracy i dzielenia się z innymi.

Foto: http://www.sxc.hu

[qr-code id=”1057″ size=”250]

Dodaj komentarz